Gymnázium Roudnice nad Labem
19.09.2017

Důrazně upozorňujeme studenty, kteří si ve školní knihovně vypůjčili knihu(y), aby ji (je) do konce tohoto týdne vrátili. Důvodem je povinnost provést novou evidenci všech knižních titulů.

Zobrazit celý článek


19.09.2017

Vážení studenti, v následujících dnech proběhnou volby do Školního parlamentu. Stane se tak v jedné z hodin občanské výchovy, popř. základů společenských věd. Třída volí svého předsedu a jeho zástupce. Prosíme všechny, aby svou volbu uvážili a volili pouze ty studenty, kteří jsou ochotni pravidelně se účastnit zasedání Školního parlamentu a podílet se na dění na našem gymnáziu. Mohli jste si pov…

Zobrazit celý článek


19.09.2017

9. 2017, den první Osmačtyřicetičlenná posádka usedla na místa, jež vzala za svá na dalších 6 dní. Vůz nastartoval a v jeho oknech se neustále míhaly ruce studentů, kteří se loučili se svými rodiči. Po opuštění prostoru roudnického náměstí byla jasně patrná úleva na obou stranách. Myšlenky posádky se ubíraly nyní především směrem k Francii. Pařízi. Památkám. Zahradám. Bagetám… 9. 2017, den…

Zobrazit celý článek


140. výročí založení školy

Vážení přátelé,

v září 2017 uplyne 140 let od chvíle, kdy bylo v Roudnici nad Labem slavnostně otevřeno jedno z nejstarších českých gymnázií. Od roku 1877 prošly gymnaziálními studijními programy tisíce absolventů, přičemž řada z nich dosáhla mimořádně respektovaného profesního i společenského postavení. Roudnické gymnázium je tak oprávněně vnímáno jako nenahraditelný pilíř středoškolského vzdělávacího systému na Podřipsku.

Dovolte mi tedy, abych vás v souvislosti s blížícím se jubileem srdečně pozval na návštěvu naší školy. Oslavy 140. výročí budou probíhat v budově gymnázia v pátek 15. září 2017 od 12.00 hod. Přijďte si zavzpomínat na svoje středoškolská studia, setkat se se spolužáky i kantory, užít si připravený program, seznámit se s aktuálním děním ve škole. Srdečně a rádi vás všechny přivítáme.

Mgr. Petr Dobeš, ředitel školy

Program na nádvoří školy

12.00 hod. - proslov ředitele školy

12.15 hod. - známé skladby v podání skupiny ABSOLUTE ZERO

13.15 hod. - hudební vystoupení (akordeon)

14.00 hod. - vystoupení hudební skupiny AMBIAM

15.30 hod. - taneční skupina stepu KARAMELKA

16.00 hod. - Taneční orchestr ZUŠ Roudnice nad Labem

17.00 hod. - taneční skupina stepu KARAMELKA

17.15 hod. - vystoupení skupiny bubeníků

 

Program v budově školy

Představení jednotlivých oborů (chemie, český jazyk, fyzika, zeměpis, dějepis, informatika, biologie, německý jazyk)

Soutěž o znalostech z historie a současnosti gymnázia

Tvůrčí dílna - keramika

Výstava fotografií a výtvarných prací studentů gymnázia

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu